Rozluštění symboliky čísel na SPZ motorových vozidel, Šimonýdes, 04.08.2008

IkonkaCo to je za hrozný nadpis, ALTujete si?? No, vypadá to značně neromanticky, ale skrývá se pod tím docela zajímavá ALTeorie.. Možná to rozpoutá vášnivou debatu, možná to zanikne bloklé mezi ostatními bloky..

Na tuto teorii jsme přišli společně s průzkumníkem panem Krbcem při stání na červené v autě v Radlické ulici.. Po pravé straně před námi mezi parkující motorová vozidla se snažilo několikrát zaparkovat jiné osobní auto, které nám svojí řidičovou marnou snahou docela ftipně zpříjemnilo pobyt na zdejších semafórech.. Jeho trápení nám vnuklo myšlenku, že ta čísla před a za písmenem označujícím příslušnost k danému kraji znamenají počet pokusů k zaparkování..

Tedy první číslo před písmenem znamená počet pokusů směrem dopředu a dvacáté druhé číslo za písmenem počet pokusů směrem dozadu..

No ono na tom něco bude, poněvadž o chvíli později a dále, než toto místo vzniku této ALTeorie, se nám výše vyslovené u jiného parkujícího vozidla na příslušnými dopravními značkami vymezeném místě jen a jen potvrdilo.. Je třeba ale nepodceňovat ani význam samotného písmena. To právě značí nejen tu zmiňovanou příslušnost ke kraji, ovšem taktéž styl parkování.. Písmeno A (první třída) značí prvotřídní zaparkování bez jakékoliv újmy, písmeno B (22. klasa) už znamená parkování přes opírání se o nárazníky, C (cipové) přes blatníky a nárazníky, E (energetici) navíc přes obrubníky atp. atd..

Další pozorování silničního provozu tato slova potrvzuje, jenže najde se mnoho a mnoho výjimek, na něž taková SPZka předem nevaruje.. Třeba podotknout, že spíše čísla jsou často nízkých hodnot a písmena jakbysmet.. Tak přeju hezké parkování a kdyžtak si nechte vaši espézetku vyměnit na registrALTu..


Jste-li autorem tohoto listu, můžete jej editovat po svém přihlášení.
Komentáře našich návštěvníků

Počet komentářů k prohlédnutí: 3


Jméno:

Komentář:

Oblíbené číslo:Maran, 3.5.2009 17:11
Jakožto s.d. pro všechny jižanské krtky tímto předávám tuto nótu jíž se ohrazuji vůči označení C jako cipové! Bohužel současná legislativa neumožňuje míti RZ s písmeny MÚMK, takže všichni jižani musí trpět pod jhem symbolu C, ačkoliv se ve své krtčí podstatě dokážeme kamkoliv precizně zaparkovat, a to i do podzemí, zvláště na místečka, kde točí pivo... H.E. PM, s.d.
aloisprazak, 19.9.2008 1:29
ty jo to ja se na tu svou RZ ani radši dívat nebudu
Žibřid, 24.8.2008 21:07
To jim za to přeci nestojí, když jim dojdou espézetky, vyndaj vlastní z kápézetky, aneb junáci ve frontě na registralt nestojí. Mě ale neberte vážně, já jsem na parkúru vždy ten poslední z motorizované brigády..