O bloku, Padre Segal, 08.03.2008

IkonkaPřiznám se Vám rovnou, že já jsem měl blok vždycky spíše na kreslení. Samozřejmě jsem moje výtvarné počiny vždycky doplňoval popisky (při mém umu mi vlastně ani nic jiného nezbývalo), ale jako plnohodnotné psaní to brát nemůžu. Jsem proto poněkud rozpačitý, protože do tohoto bloku se kreslit prostě nedá.

Rozpačitý ne z toho, že nemůžu, ale z toho, že nevím, co se s takovým blokem vlastně dělá. Vzpomínám si, že ještě na základní škole jsem do bloku i psával, ale jak šel čas, tak propisku nahradila tužka, tu posléze černý centropen liner 0,3 mm a moje obrázková sbírka se rozrůstala takovým způsobem, že již nebylo možné do bloku dále psát (samozřejmě až na ty popisky, bez toho to nešlo).

I přes to všechno bych se ale chtěl s Vámi na začátek podělit alespoň o několik málo kousků z mého původního bloku, a to včetně kreseb. Jen se bojím, že pro ty, co neznají mojí obrazovou tvorbu, to bude poněkud zvláštní podívaná:

Dům v mlze

Radostné ráno

Zátiší s kozou

Míč na pláži

Závan naděje

To je asi vše, co bych Vám rád ukázal. Jsou to obrázky ze starší doby, kdy v mé tvorbě převládala jistá hrubost. Další část mého původního bloku přidám zase za čas.

Mejte se ALTově!


Jste-li autorem tohoto listu, můžete jej editovat po svém přihlášení.
Komentáře našich návštěvníků

Počet komentářů k prohlédnutí: 2


Jméno:

Komentář:

Oblíbené číslo:Sýkorka, 10.3.2008 22:26
Padre mi hlavně někdy čmáral do novin, který si půjčoval, aby si při hodině zeměpisu přečetl v příloze Mladé fronty rozhovor s Jiřím Novotným, který získal již 22. titul v dresu Sparty.
Žibřid, 9.3.2008 11:22
Živě SI pamatuji podobnou Padreho rozpačitost nad písemkami na střední (tedy krom geometrie a testů typu "Zakreslete dvaadvacáté nejlidnatější..."), takže mohu jen potvrdit pravost tohoto zdařeného altu. Na jeho kresbičky v kalendářících si také vzpomínám a děkuji za dodatečné popisky tiskace, páč Padre vždycky hrozně čmáral..