XIII. Pomsta na egu

(třináctá část celistvého románu Koloriánina vycházejícího zde na pokračování)

Bilance uplynulého týdne pro Koloriánu vskutku nevyznívala příliš pozitivně: zcizené Sralbotky, rozoraná zahrada, uražený postarší pán, další hladový krk na krku a navíc ten neuvěřitelný zhovadilý Kořínek.

Věc se měla takto: její práce nepřinášela jí pouze příjemné pocity, bývaly doby, kdy narazila na osoby pro ni, v její naivitě, nepochopitelné. Z jednoho hulvátského pána nemohla, navzdory jeho počátečním srdceryvným slibům, po čtrnácte dní dostati peníze za překlad (mimochodem velmi erotického obsahu) a když jej slušnou formou upomínala, ještě se na ni neoprávněně rozeřval, vymyslel si různé nehoráznosti a byl navíc velice neomalený.

Napětí se stupňovalo a její přátelé radili jí dáti ruce pryč, neb onen muž jí posléze vyhrožoval jak právníky, tak fyzickou likvidací, ohánějíc se členstvím v místním klubu judistů. Koloriána však nebyla z lidí, kteří by se nemrcoucha jakéhosi zalekli, a proto ji napadla poslední spásná myšlénka. Dalo by se přímo říci atakovala, neboť byla ozbrojena nožem, kterým se jí vryla pod kůži předtím, co ji píchla u srdce.

Spravedlivě rozhořčená Koloriána nemohouc připustit, by hovado jakési v právu nejsoucí odporně ji osočovalo, uráželo a na penězích krátilo, po dvou týdnech písemné komunikace nevedoucí do kýžených konců rozhodla se využít znalostí z oblasti psychologie a zaútočit na jeho mužskou ješitnost. Poslala mu tedy dopis tohoto znění:

Pane Kořínku,
jako každé "masochistce" mi komunikace s někým tak úžasně dobře vychovaným, jemných mravů a neuvěřitelného taktu spojeného s nezlomným charakterem činí nepopsatelnou slast.
Vždy jsem soucítila s osudy méně schopných, méně šťastných a méně úspěšných lidí a čas od času přispívám na různé charitativní projekty. Vzhledem k tomu, že této charakteristice plně odpovídáte, daruji Vám svou práci zadarmo. Je mi totiž opravdu líto Vaší tíživé sociální situace, a proto jsem se rozhodla Vám ji trochu ulehčit. Vím, že je to pouze kapka v moři, ale svým chováním jistě získáte i mnoho dalších , byť zřejmě, narozdíl ode mne, nedobrovolných přispěvovatelů. Naložte s částkou dle svého uvážení, kupte si třeba něco hezkého na sebe, případně uhraďte dluhy jiným osobám, jistě jich, s Vaším okouzlujícím přístupem, nebude málo. Děkovat mi, ani mne uvádět jako sponzora své kvetoucí firmy, nemusíte.

S pozdravem
Koloriána


Dlužná částka byla druhého dne na účtu, škoda jen, že Koloriána nemohla spatřiti páně Kořínkovu tvář při čtení svého e-mailu, nicméně i tento výsledek přinesl jí satisfakci a vylepšil její negativní náhled na svět zkažený a prožluklý. Spravedlnost po šestnácti dnech prozřela alespoň na jedno oko a mraky se na chvíli rozestoupily.

Autor: Koloriána, 12.11.2008
Hodnocení (známka): 4.3, hodnoceno 21125x Prohlédnuto: 342775x

Hodnocení

Hodnotit toto dílo (jako ve škole): 1 2 3 4 5


Komentáře našich návštěvníků

Zatím nemáme žádné komentáře

Jméno:

Komentář:

Oblíbené číslo: